ویژگی بهترین پشم سنگ
ویژگی های بهترین پشم سنگ
فوریه 13, 2019
بهترین عایق حرارتی
بهترین عایق های حرارتی در صنعت ساختمان سازی
آوریل 13, 2019

محاسن پشم سنگ

پشم سنگ کاربرد

پشم سنگ کاربرد

محاسن پشم سنگ
4.3 (85%) 4 votes

محاسن پشم سنگ یا Mineral wool که یک الیاف معدنی است و جهت عایق حرارتی و صوتی مورد استفاده قرار می گیرد .پشم سنگ انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع کاربرد آن به شکل مورد نظر تولید می شود.

ویژگی های موثر و محاسن پشم سنگ به عنوان عایق

غیر قابل احتراق و اشتعال

پشم سنگ تحمل دمایی تا 900 درجه ی سانتی گراد را دارد و آتش گیر نیست، در دماهای بالاتر نیز این محصول غیر قابل احتراق بوده و باعث افزایش آتش سوزی نمی شود و قابل اشتعال نیست و ایمنی بالایی به خصوص در ساختمان های بلند و برج ها دارد.

عایق مناسب حرارتی با ضریب رسانایی کم

امروزه یکی از موارد اساسی، صرفه جویی در گرما و برق می باشد. یکی از راه های جلوگیری از هدر رفت گرما و ذخیره سازی آن در محیط به ویژه در ساختمان های مسکونی، عایق سازی ساختمان هاست. از جمله محصولاتی که در این صنعت و هم چنین برای عایق سازی در ابعاد بزرگ تر و صنعتی مورد استقبال مصرف کنندگان می باشد پشم سنگ است.

عایق بالای صوت با خاصیت آکوستیکی بالا

پشم سنگ با خاصیت آکوستیکی مانع پخش صدا شده و عایق صوت می باشد.

در مکان هایی مانند استودیوهای ضبط صدا و سالن های کنفرانس و جلوگیری از ارتعاشات صدا در سازه های صنعتی از عایق مناسب پم سنگ در انواع مختلف آن می توان بهره گرفت.

استحکام و دوام مناسب

یکی از اصلی ترین نقاط قوت پشم سنگ دوام و طول عمر زیاد آن است. از آن جایی که پشم سنگ با مواد اولیه ای از جمله سنگ های آتشفشانی بازالت تولید می شود دارای دوام و استحکام مناسبی است.

استاندارد بالای زیست محیطی و امکان بازیافت آن

محاسن پشم سنگ یک الیاف معدنی است که مواد اولیه ی آن از طبیعت گرفته شده است و روند تولید آن طبق استانداردهای بین المللی انجام می شود، بنابراین پشم سنگ هیچ گونه خطر زیست محیطی نداشته و قابلیت بازیافت دارد.

استفاده از مواد طبیعی در تولید

یکی از محاسن پشم سنگ استفاده از مواد طبیعی در تولید آن است و مشکلات جانبی و احتمالی استفاده از آن را مرتفع می کند و مانند مواد شیمیایی سلامت انسان و محیط اطراف به خطر نمی اندازد.

مقاومت بالا در برابر مشکلات محیطی

یکی دیگر از ویژگی های موثر پشم سنگ مقاومت در برابر مشکلات بیولوژیکی و محیطی است. بنابراین در هر محیطی و هر کاربردی می توان این عایق را انتخاب کرد . نگرانی های ناشی از آفت ها و حشرات و باکتری ها را نداشت.

خنثی بودن و عدم شرکت در واکنش های شیمیایی

پشم سنگ در هیچ واکنش شیمیایی شرکت نمی کند و خنثی می باشد، پس می توان به راحتی در مکان های صنعتی و مکان هایی که در آن ها احتمال انجام واکنش ها شیمیایی و استفاده از مواد شیمیایی وجود دارد، بدون در نظر گرفتن خطرات ناشی از واکنش های  شیمیایی این محصول را به کار برد.

کاربری گسترده

با توجه به ویژگی ها موثر و نقاط قوت پشم سنگ که در موارد بالا به آن ها اشاره شد از این نوع عایق در صنایع گوناگون مانند پتروشیمی، نفت و گاز، سازه های بزرگ و تجهیزات صنعتی، ساختمان های مسکونی و اداری، تنورهای شیرینی پزی و نانوایی و… می توان استفاده کرد و محدودیت کاربری ندارد. با توجه به کاربرد مورد نظر ما می توانیم نوع پشم سنگ را انتخاب کرده و آن را مورد استفاده قرار دهیم.

زیبایی محیطی

پشم سنگ با توجه به ظاهر آن و روکش های مخصوص و متفاوتی که برای آن استفاده می شود، مانع از ایجاد ظاهر بد برای محیط می شود که در صنعت ساختمان سازی این مورد بسیار مورد توجه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *