بهترین عایق حرارتی
بهترین عایق های حرارتی در صنعت ساختمان سازی
آوریل 13, 2019
پشم سنگ در تهران
پشم سنگ در تهران
می 3, 2019

ساندویچ پنل پشم سنگ

ساندویچ پنل پشم سنگ

ساندویچ پنل پشم سنگ

ساندویچ پنل پشم سنگ
4.7 (93.33%) 3 votes

پشم سنگ به خصوص ساندویچ پشم سنگ یکی از عایق های مورد استقبال در کشورمان می باشد. پشم سنگ جهت عایق حرارتی و صوتی مورد استفاده قرار می گیرد. میزان قدت عایق سازی پشم سنگ بیش از سی برابر یک دیوار از جنس بتن است. این عایق تشکیل شده از سنگ بازالت در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

پشم سنگ به شکل های مختلف و انواع گوناگون به بازار عرضه می شود. از جمله انواع پشم سنگ می توان به پشم سنگ تخله ای، پشم سنگ فله، پشم سنگ لوله ای، پشم سنگ ضایعات و… اشاره کرد.

تعریف ساندویچ پنل پشم سنگ

با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد انواع مختلفی از پشم سنگ تولید و عرضه می شود. یکی از انواع خاص پشم سنگ تولیدی، ساندویچ پنل پشم سنگ می باشد.

ساندویچ پنل پشم سنگ در واقع پنلی سه لایه ای و فیبری می باشد که در لایه ی میانی از شیت های پشم سنگ استفاده شده است. لایه های بیرونی این پنل ها متخلل است و باعث عبور آب از میان آن ها می شود علاوه بر این پیوندی که بین لایه ها وجود دارد به راحتی قابل جداسازی است. ساندویچ پنل پشم سنگ از نوع فنوپنل یا پشم سنگ تخته ای فشرده است. به ساندویچ پنل پشم سنگ، عایق میانی نیز گفته می شود.  قابلیت غیر قابل اشتعال بودن پنل پشم سنگ از پلی پورتان هم بیشتر است.

ساندویچ پنل پشم سنگ نسبت به عایق های دیگر موجود در بازار قیمت بالاتری دارد دلیل این هزینه ی بیشتر ویژگی های ساختاری و کیفیتی این نوع عایق است که سبب ایجاد ویژگی های خاص برای آن شده است، البته قیمت این نوع عایق از فوم ها کمتر می باشد. ساختار به خصوص و کیفیت بالای آن ضمانت عایق سازی بیشتر را برای مشتری فراهم می کند.

ویژگی های ساندویچ پنل پشم سنگ یا پشم سنگ تخته ای فشرده

 • خاصیت فشردگی: یکی از مزیت های اصلی این نوع پشم سنگ فشرده بودن آن است. خاصیت فشرده بودن آن سبب می شود میزان عایق سازی آن افزایش یابد و در صنایع بزرگ قابل استفاده باشد.
 • مقاومت بالا: از دیگر ویژگی هایی که باعث منحصر به فرد شدن این عایق می شود می توان به مقاومت بالای اشاره کرد. این ویژگی سبب می شود که از این نوع پشم سنگ در صنایع بزرگ از جمله صنایع دفاعی، پتروشیمی و تاسیسات های بزرگ استفاده کرد.
 • ضد حریق بودن: از مزیت های مهم ساندویچ پنل پشم سنگ ویژگی ضد حریق بودن بالای آن است. این محصول نسبت به تمامی عایق های دیگر موجود خاصیت ضد حریق بودن بیشتری دارد که این ویژگی به دلیل کیفیت ساختاری آن ایجاد شده است. این خاصیت ساندویچ پنل پشم سنگ باعث نسوز شدن این عایق می شود که می توان از آن ها در کوره های صنعتی استفاده کرد.
 • عایق سازی بالا در برابر حرارت، صوت و  برودت: ساندویچ پنل پشم سنگ عایق سازی بهتری نسبت به گرما و سرما و صوت ایجاد می کند.
 • تحمل دمای بالا: این نوع عایق تانایی تحمل دماهای بالای حدود 2000 در جه سانتی گراد را دارد.
 • طول عمر بالا: از آن جایی که مقاومت این نوع عایق بالاست طول عمر بیشتری نسبت به دیگر عایق ها دارد.

کاربرد ساندویچ پنل پشم سنگ

از ساندویچ پنل پشم سنگ در صنایع بزرگ از جمله موارد زیر استفاده می شود:

 • صنایع ساختمان سازی در دیوارها، سقف و کف و اتاق ها
 • صنایع پتروشیمی و پلایشگاه های نفت و گاز و عایق سازی مخازن و کوره های صنعتی
 • استودیو های صدابرداری و تونل ها
 • صنایع غذایی
 • سازه های بزرگ مکانیکی و هوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *